Sheffield Wednesday vs Blackburn, wynik meczu - 3-1

W meczu 19. kolejki Championship na stadionie Hillsborough drużyna Sheffield Wednesday pokonała zespół Blackburn 3-1. Wynik na przerwę to 1-0.

Mecz pomiędzy Sheffield Wednesday a Blackburn

Data i godzina meczu: 2 grudnia 2023, godzina 15:00

Miejsce rozgrywki: Hillsborough

Liga: Championship, kolejka 19

Sędzia Główny: David Webb

Sprawozdanie z meczu

Emocje sięgały zenitu podczas meczu pomiędzy Sheffield Wednesday a Blackburn na Hillsborough. Gospodarze zdołali pokonać rywali z rezultatem 3-1, co wywołało euforię wśród kibiców.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 5. minucie, za sprawą bramki B. Cadamarteriego, który wykorzystał świetne podanie od J. Windassa. Sheffield Wednesday kontrolowało przebieg gry, pomimo zaciekłej obrony Blackburn, która nie pozwalała im na wyraźne okazje bramkowe.

W drugiej połowie sytuacja uległa zmianie, gdyż to Blackburn zdołał wyrównać za sprawą S. Szmodicsa, który pokonał bramkarza gospodarzy w 65. minucie, asystującemu J. Hillowi. Mecz stał się bardzo wyrównany, a widowisko na boisku stawało się coraz bardziej ekscytujące.

W końcowej fazie spotkania emocje sięgnęły zenitu, gdy M. Johnson strzelił drugą bramkę dla Sheffield Wednesday w 78. minucie, po asyście W. Vaulksa. Blackburn zaciekle próbowało odrobić straty, jednak to gospodarze zakończyli mecz zwycięsko, gdy J. Windass ustalił wynik meczu na 3-1, strzelając bramkę w doliczonym czasie gry po asyście D. Bernarda.

Mecz nie obył się bez kartek, a żółte kartki otrzymali Di'Shon Bernard oraz Will Vaulks z Sheffield Wednesday, a także James Hill z Blackburn. Ostatecznie to Vaulks z gospodarzy zakończył mecz wcześniej, otrzymując drugą żółtą kartkę w doliczonym czasie gry. Czerwoną kartkę do piłkarzy gości nie została wydana.

Atmosfera na Hillsborough była niesamowita, a zwycięstwo Sheffield Wednesday z pewnością podniosło na duchu zarówno zawodników, jak i kibiców. Następne mecze dla Sheffield Wednesday to starcia z Stoke City, Norwich oraz QPR, natomiast Blackburn zmierzy się z Leeds, Bristol City i Interem.